Telefon: (352) 336 3109
TÜRKİYENİN EN BÜYÜK MOBİLYA ÜRETİM VE SATIŞ MERKEZİNE HOŞ GELDİNİZ

KUMSmall Perakende Günleri’nde dikkatleri üzerine çekti

KUMSmall Perakende Günleri’nde dikkatleri üzerine çekti

Perakende sektörünün Türkiye'deki en büyük ve verimli buluşma platformlarından olan Perakende Günleri, bu sene 28-29 Kasım günlerinde Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda gerçekleşti 

 

Perakende Günleri, perakende sektörü ve ilgili tüm sektörlerin güncel durumunu tartışmak, çözüm yolları üretmek, sektörün geleceğine yön vermek ve sektördeki yenilikleri paylaşmak üzere alanında uzman yerli ve yabancı konuşmacılarla, sektör temsilcilerini bir araya getirdi. 2 milyar TL’ye yakın yatırım maliyetiyle sektörün dinamiklerine yön verecek olan Avrupa ve Türkiye’nin en büyük karma projesi KUMSmall Factory AVM, Türkiye’nin en prestijli iş dünyası organizasyonu Perakende Günlerine katılım gösterdi. Geçtiğimiz günlerde Lütfi Kırdar Kongre merkezinde gerçekleşen, sektörün dev buluşmasında KUMSmall Factory, büyüleyici büyüklüğüyle, farklı konseptiyle, yatırım maliyeti ve yönetimiyle büyük ilgi topladı.

 

Yabancı yatırımcı, perakende grupları, master franchise’ler, alanında lider firmalar, ülke danışmanları, sektörün üst düzey yöneticileri, AVM sektörünün temsilcileri, iş geliştiricileri ve yatırımcıları KUMSmall Factory, standını ziyaret etti ve daha açılmadan tüm rakiplerine fark atan dev bir proje olma özelliğini korudu.

 

15 milyon kişinin yaşamına dokunacak

Büyüleyici büyüklüğüyle Avrupa ve Türkiye’nin en büyük karma projesi “KUMSmall Factory” İç Anadolu Bölgesi’nin amiral gemisi Kayseri’de açılıyor. 2 milyar dolara yakın yatırım maliyetiyle yükselen dev proje birçok farklı seçeneği bir araya getirecek. AVM, iş merkezleri, otel, eğlence merkezleri ile mobilyadan dekorasyona, modadan yeme içmeye, spordan eğlenceye kadar ziyaretçilerine sıra dışı bir alışveriş deneyimi sunacak ve başta Kayseri ve çevre illerde yaşayan 15 milyon kişinin yaşamında fark yaratacak.

 

Anadolu’nun kalbinde Avrupa’nın en büyüğü

Kumsmall Factory, Erciyes’in büyüklüğünden ilham alınarak 1,5 milyon metrekareye yakın açık, 900 bin metrekare kapalı alana kuruldu. Konforu ve alışveriş keyfini bütünleştirerek 180 bin metrekarelik kiralanabilir alanda yer alan 400’ü aşan mağazasıyla, 6 bin araçlık otoparkıyla modanın yeni başkenti olmak için dünyaca  ünlü yerli ve yabancı markalarını bünyesinde bir araya getirerek  güçlü bir marka karması yarattı.

 

Kumsmall Factory oyunun gidişatını değiştiriyor

“Türkiye'nin Alışveriş Merkezi” olma sloganıyla yola çıkan KUMSmall Factory, klasik bir alışveriş merkezi ile mobilya ve dekorasyon konseptini bir araya getirerek en fazla ürün seçeceğine sahip karma proje olacak. Yöresel ve dünya mutfaklarından seçme lezzetlerin yer alacağı cafe ve restaurantlar, hipermarket,  spor salonları, yapı market,  sinema salonları, aqua park, eğlence merkezleri, buz pateni, bowling ve çocuk oyun alanları ile ziyaretçilerine ticari alanların dışında da seçenekler sunarak benzersiz bir cazibe merkezi olacak.

 

Mobilyanın silikon vadisi “Mobitek” KUMSmall Factory’de

KUMSmall Factory bünyesinde yer alan Mobitek, orta ve küçük ölçekli mobilya üreticilerinin çoğunlukta olduğu uluslararası kabul görmüş bir tasarım ve inovasyon merkezidir. Orta Anadolu Kalkınma Birliği, Erciyes Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi ile Kayseri Marangozlar, Döşemeciler veMobilyacılar Odası’nın ortak olduğu, ayrıca AvrupaBirliği’inden 9.6 milyon avro yatırım alan  bir AB projesi olarak hayata geçmiştir. MOBİTEK; Kayseri’de mobilya üretim sektörüne dahil olan orta ve küçük ölçekli işletmelerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere geliştirildi.
MOBİTEK; KOBİ’lere danışmanlık, eğitim ve finans/finansman hizmetlerine erişim, gelişimlerine destek veriyor. Tasarım, üretim, montaj, pazarlama ve dış ticaret gibi alanlarda “çözüm ortaklığı” kavramına ilişkin bir protokol ile liderlik ediyor ve ortak problemlerin bir arada çözülmesini sağlıyor.

 

Doğa dostu AVM 

KUMSmall Factory tüm bunların yanı sıra güneş panelleri ve doğal gaz ile elektrik üreten ‘’trijenerasyon’’ sistemi ile kendi enerjisini üretecek ve ürettiği enerjiyi tasarruflu bir şekilde kullanacak. Bu özel tasarımla ‘’Doğa Dostu AVM’’ olacak.

 

Yüksek turizm potansiyeli

Türkiye’nin en gözde turizm merkezlerinden Erciyes Kayak Merkezi ve Kapadokya, her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapıyor. Bu ziyaretlere ulaşım imkânı sağlayan, en yoğun havaalanlarından Kayseri Havaalanı KUMSmall Factory’e çok yakın ve uluslararası bölge havaalanı olarak hizmet veriyor. Yerli - yabancı turistler ile bölge nüfusunu katlayan gurbetçi ziyaretçiler de alışveriş merkezinin potansiyel müşterileri olacak.

 

Ekim 2019’da kapılar açılacak

Yüzlerce ulusal ve uluslararası alternatif markayı çatısı altında toplayarak, kalıpların ötesinde bir konseptle sektöre yön veremeye hazırlanan KUMSmall Factory, bir Erciyes KSS Yapı Kooperatifi projesi. Merakla beklenen bu dev projenin yönetimi GLA Gayrimenkul Yönetim Kiralama ve Danışmanlık AŞ firması tarafından yapılacak ve KUMSmall Factory Ekim 2019’da açılacak!

 


Çözüm Ortağımız

Inno Soft Yazılım Ar-Ge ve Reklam Tic.Ltd.Şti.
  • Adres: Erciyes Teknopark-2.Bina No:65/20 Melikgazi/Kayseri

  • Telefon: (352) 501-0099

  • Email: info@innosoft.com.tr

İletişim Bilgilerimiz

  • Adres: Oymaağaç Mah. 5062 Cad. No:59/A Kocasinan/KAYSERİ

  • Telefon: (352) 336 3109

  • Telefon: (352) 336 3110

  • Fax: (352) 503-0108

  • Email: info@erciyeskss.com

Bizi Takip Edin!